ECJiP zajmuje się certyfikacją konstrukcji metalowych od wielu lat. Zapewniamy możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego spełnienie wymagań konstrukcji stalowych i aluminiowych. Certyfikacja polega na weryfikacji przez niezależnego audytora wdrożonej w organizacji Zakładowej Kontroli Produkcji wg PN-EN 1090-1.

Korzyści z wdrożenia
i certyfikacji
EN 1090

Spełnienie warunków pozwalających na zakwalifikowanie firmy jako dostawca konstrukcji stalowych na rynku krajowym i europejskim
Zwiększenie konkurencyjności (wiele firm podejmuje współpracę wyłącznie z podmiotami posiadającymi certyfikat spawalniczy)
Zwiększenie wydajności prowadzonych procesów spawania,
Uniknięcie kar i problemów za brak posiadania Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP),
Zmniejszenie kosztów realizowanych procesów spawalniczych,
Zwiększenie zaufania klientów i dostawców i pracowników do procedur oraz stosowanych materiałów.

Certyfikat ECJiP stanowi udokumentowany dowód prawidłowo funkcjonującego systemu zgodnego z dedykowaną normą EN 1090 w Twojej firmie.

Cena certyfikatu jest kwestią bardzo indywidualną. Koszt wdrożenia certyfikatu zależy od wielu czynników. Główne czynniki wpływające na cenę certyfikacji to wielkość firmy, ilość i stopień złożoności procesów występujących w organizacji oraz liczby zatrudnionych pracowników.
Chcesz poznać koszt wdrożenia certyfikatu w Twojej firmie – skontaktuj się z nami!

Zbiór norm EN 1090 określa wymagania dla wykonawców konstrukcji stalowych i aluminiowych zawarte w trzech częściach:

EN 1090-1 „Zasady oceny zgodności elementów konstrukcyjnych” -1 to norma, która określa wymagania dla wykonawców konstrukcji stalowych i aluminiowych (dla wszystkich klas wykonania konstrukcji EXC1, ECXC2, EXC3, EXC4).
EN 1090-2 „Wymagania techniczne dotyczące konstrukcji stalowych”
EN 1090-3 „Wymagania techniczne dotyczące wykonania konstrukcji aluminiowych”

Norma EN 1090-1 obejmuje cały proces wytwarzania konstrukcji, od projektowania po montaż i uruchomienie. Szczegółowe wymagania dla poszczególnych procesów wytwarzania zawarte są w normach EN 1090-2 dla konstrukcji stalowych, i EN 1090-3 dla aluminiowych. Są to normy produktowe, bardzo precyzyjne, ustanawiające szczegółowe wymagania dla poszczególnych procesów w cyklu wytwarzania. Wymagania te są zróżnicowane w zależności od ryzyka związanego z wytwarzaną konstrukcją. Ryzyko to jest sklasyfikowane w 4 klasach wykonania (EXC – execution class), gdzie EXC 1 to klasa najniższa i ma najniższe wymagania, a najwyższa to EXC4. Klasy wykonania generalnie określane są (powinny być) na etapie projektowania konstrukcji, które powinno odbywać się w oparciu o Eurokody.

Przeznaczona jest dla wszystkich producentów konstrukcji stalowych i aluminiowych, którzy chcą uzyskać tzw. „certyfikat CE” i oferować swoje produkty na rynku Unii Europejskiej (EOG).

Jakich elementów konstrukcyjnych dotyczą wymagania normy EN 1090?

Zgodnie z punktem 1 normy EN 1090-1:2009 obowiązkowe wymagania normy odnoszą się do oceny zgodności:

właściwości elementów i zestawów elementów konstrukcyjnych ze stali lub aluminium, wprowadzanych na rynek wyrobów budowlanych
elementów i zestawów elementów konstrukcyjnych ze stali lub aluminium wprowadzanych na rynek wyrobów budowlanych
elementów stalowych używanych w konstrukcjach zespolonych i żelbetowych
elementów stosowanych bezpośrednio, w konstrukcjach budowlanych lub jako zestawy elementów konstrukcyjnych
elementów konstrukcyjnych oraz ich zestawów wytwarzanych seryjnie i nieseryjnie
elementów wykonanych z wyrobów konstrukcyjnych walcowatych, profilowanych na zimno lub z zastosowaniem innych technologii
elementów produkowanych z różnych kształtowników, wyrobów płaskich (blach i taśm), prętów, odlewów i odkuwek z materiałów stalowych lub aluminiowych zabezpieczonych lub niezabezpieczonych przed korozją powłokami lub inną obróbką powierzchni.

Konsultacja i wdrożenie obejmuje:

analizę wstępną,
przegląd wymagań,
opracowanie Przewodnika po Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP),
opracowanie Procedur, instrukcji oraz niezbędnych formularzy,
wdrożenie wymagań,
przeprowadzenie audytu wewnętrznego,
indywidualne wymagania klienta.

Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami obejmującymi producentów konstrukcji stalowych i aluminiowych należy obowiązkowo oznakować swoje wyroby znakiem CE. W tym celu należy posiadać certyfikowany system ZKP oraz dokonać przeprowadzenia oceny zgodności produkowanego wyrobu na zgodność z EN 1090.

Zespół naszych konsultantów pracuję na terenie całej Polski od wielu lat. Dzięki współpracy z dużą ilością firm (ponad 1000 zadowolonych klientów) mamy szerokie doświadczenie w wielu branżach. Realizowaliśmy procesy certyfikacji systemu EN 1090 zarówno dla dużych firm jak zakłady produkcyjne jak i dla małych oraz średnich przedsiębiorców. Ze swojej strony możemy zapewnić Państwa o wysokiej jakości oferowanych przez nas usług oraz w pełni kompleksowym podejściu. Certyfikat EN 1090 przygotowujemy dla firm fachowo, skutecznie i szybko. Załatwiamy wszystkie sprawy formalne związane z uzyskaniem certyfikatu oraz służymy głosem doradczym w przypadku wszystkich audytów i kontroli.

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami.

(22) 478 55 11
biuro@centrumjakosci.pl
Imię
Nazwisko
Email
Wiadomość

The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.