Badania siłowni plenerowych
Oferujemy badania urządzeń przeznaczonych na siłownie plenerowe. Badania przeprowadzamy według normy PN-EN 16630. Podczas badania oceniamy zakleszczenia, połączenia, wykończenie powierzchni, zmiażdżenia, odległości części ruchomych, strefy bezpieczeństwa oraz wiele innych.
Badanie siłowni zewnętrznych możemy przeprowadzić w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta: na obiekcie w miejscu docelowego montażu, na hali produkcyjnej lub w naszym laboratorium. Badamy całe urządzenia jak również poszczególne elementy.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w certyfikacji, badaniach i inspekcji siłowni plenerowych. Zbadaliśmy już wiele typów urządzeń zarówno pojedyncze urządzenia jak również wielostanowiskowe kompleksy do ćwiczeń na powietrzu. Serdecznie zachęcamy do kontaktu oraz uzyskania bezpłatnej wyceny badań.
W zakresie siłowni plenerowych badamy:
Zaufali nam:
Seria norm PN-EN 16630 została stworzona w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz odpowiedniej jakości siłowni plenerowych dla użytkowników. Badania przeprowadzane zgodnie z tą normą są niezbędne dla zapewnienia, że plac zabaw spełnia wymagane standardy.
Badania obejmują ocenę konstrukcji wszystkich elementów placu zabaw, takich jak zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, czy wieże. Sprawdzana jest wytrzymałość materiałów, poprawność montażu oraz stabilność konstrukcji.
Eksperci podczas badań sprawdzają, czy wszystkie elementy placu zabaw są odpowiednio zabezpieczone, aby zapobiec ryzyku urazów u dzieci. Oceniane są m.in. ostre krawędzie, wystające elementy czy zakleszczenia. Norma określa minimalne odległości między elementami placu zabaw, aby zapobiec zderzeniom lub przyciśnięciom dzieci. Przeprowadzanie badań placów zabaw zgodnie z normami PN-EN 1176 jest kluczowym krokiem w zapewnieniu bezpiecznego i odpowiedniego środowiska dla zabawy dzieci.
Dokumenty odniesienia
PN-EN 16630 Wyposażenie siłowni plenerowych zainstalowane na stałe — Wymagania bezpieczeństwa i metody badań
Zgodność z normą PN-EN 16630
Przeprowadzenie oceny siłowni plenerowej pozwala producentowi i administratorowi upewnić się, że obiekt spełnia obowiązujące normy bezpieczeństwa dotyczące konstrukcji i użytkowania.
Regularna ocena urządzeń siłowni plenerowej pozwala monitorować stan techniczny i trwałość elementów obiektu, co jest istotne dla zapobiegania awariom i przedłużenia żywotności siłowni zewnętrznej. Administracja może w ten sposób planować konserwację i naprawy w odpowiednich momentach.
Wykonywanie regularnych ocen siłowni plenerowej jest nie tylko kwestią bezpieczeństwa użytkowników, ale także elementem odpowiedzialności prawnej producenta i administratora. Zapewnienie, że siłownia plenerowa spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, może również pozytywnie wpłynąć na reputację firmy lub instytucji odpowiedzialnej za zarządzanie siłownią plenerową.
Dlaczego ECJiP?
W ECJiP posiadamy wieloletnie doświadczenie w badaniach i certyfikacji siłowni plenerowych, dzięki czemu wydawane przez nas sprawozdania z badań i certyfikaty są dobrze rozpoznawalne na rynku produktów rekreacyjno-sportowych. Bez problemu obsługujemy klientów zarówno krajowych jaki i zagranicznych. Współpracujemy z czołowymi producentami siłowni plenerowych. Jesteśmy jednostką, która stawia na długofalową współpracę. Staramy się poznać klienta oraz pomóc jak najlepiej zadbać o jakość i bezpieczeństwo jego wyrobów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z naszym konsultantem:
Paweł Przesmycki
tel. +48 535 525 256
certyfikacja@centrumjakosci.pl
Kontakt biuro
tel. (22) 478 55 11
biuro@centrumjakosci.pl