Certyfikacja siłowni plenerowych

silownie - Certyfikacja siłowni plenerowych

Oferujemy certyfikację siłowni plenerowych, wydając dokumenty potwierdzające zgodność z normą PN-EN 16630. Jako akredytowana jednostka certyfikująca działamy zgodnie z zatwierdzonymi procedurami, posiadamy przeszkolony personel i wzorcowany sprzęt. W naszej jednostce proces certyfikacji obejmuje profesjonalną ocenę spełnienia wymagań określonych w aktualnie obowiązujących normach przedmiotowych.

Certyfikacja siłowni zewnętrznych jest narzędziem mającym na celu unikanie niezgodności urządzeń siłowni plenerowych oraz spełnianie oczekiwań klientów. Dzięki prawidłowo przeprowadzonej certyfikacji urządzeń fitness firma zyskuje potwierdzenie spełnienia wymagań normatywnych przez niezależną trzecią stronę w postaci certyfikatu.

Codziennie podczas procesów certyfikacji oceniamy różnorodne rozwiązania konstrukcyjne stosowane na siłowniach zewnętrznych. Wydawane przez nas certyfikaty obejmują szeroki zakres urządzeń fitness, w tym te o nietypowej konstrukcji. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu dopasowania odpowiednich norm oraz uzyskania bezpłatnej wyceny procesu certyfikacji.

plac1 1 1024x279 - Certyfikacja siłowni plenerowych
plac2 1 1024x279 - Certyfikacja siłowni plenerowych
plac5 1 1024x279 - Certyfikacja siłowni plenerowych
plac3 1 1024x279 - Certyfikacja siłowni plenerowych
Wyciągi
Prasy nożne
Prasy ręczne
Steppery
Masażery
Ławki do ćwiczeń
Orbitreki
Wioślarze
Biegacze
Twistery
Trenażery
Koła tai-chi
Rowerki
Drabinki
Wahadła
Drążki
Urządzenia street workout
silownia zewnetrzna przy plywalni miejskiej rafa w leborku 13 - Certyfikacja siłowni plenerowych

Dokumenty odniesienia

Certyfikaty akredytowane wydajemy wyłącznie na normy znajdujące się w zakresie naszej akredytacji. Aktualny zakres akredytacji można sprawdzić na stronie: Zakres akredytacji jednostki certyfikującej wyroby AC 184 .

Każda siłownia zewnętrzna musi spełniać wymagania jakości i bezpieczeństwa urządzeń fitness, które określa norma PN-EN 16630:2015-06. Norma dla siłowni plenerowych została opublikowana w 2015 roku przez Polski Komitet Normalizacyjny i określa wymagania zarówno produkcji i instalacji, jak i kontroli i konserwacji sprzętu outdoor fitness zainstalowanego na stałe. Jednym z przykładów wymagań normy PN-EN 16630:2015 jest przeznaczenie sprzętu będącego wyposażeniem siłowni plenerowej dla młodzieży, osób dorosłych lub użytkowników o wzroście powyżej 140cm.

Certyfikat  na zgodność z normą PN-EN 16630:2015-06– co to takiego?

Certyfikat  na zgodność z normą PN-EN 16630:2015-06 jest to oficjalny dokument, wydany przez niezależną trzecią stronę, który stanowi potwierdzenie spełniania wymagań normatywnych stawianych przez normę PN-EN 16630. Certyfikat potwierdza, że urządzenia siłowni plenerowej spełniają określone wymagania bezpieczeństwa.

Urządzenia fitness, które są prawidłowo poddane certyfikacji są bezpieczne i mogą być montowane w przestrzeni publicznej. Przeprowadzenie certyfikacji jest więc kluczowym procesem pod względem zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom, dlatego należy go powierzyć kompetentnej jednostce certyfikującej. Przykładem potwierdzenia kompetencji firm certyfikujących wyroby jest posiadanie akredytacji wydanej przez PCA (Polskie Centrum Akredytacji)

certyfikat zdjecie do podmianki - Certyfikacja siłowni plenerowych

„Każdy powie – sport to zdrowie”, dopóki nie dozna kontuzji. Ćwiczenia mogą być przyczyną wielu urazów, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo urządzeń treningowych. W profesjonalnie wyposażonej siłowni  plenerowej  powinny znaleźć się sprawdzone przyrządy, których prawidłowe użytkowanie nie doprowadzi do kontuzji. Certyfikat ECJiP potwierdza zgodność z normą PN-EN 16630:2015.

Urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, będące wyposażeniem siłowni plenerowych, są zainstalowane na stałe i zaliczane są według prawa budowlanego do obiektów małej architektury. W związku z powyższym,  każda inwestycja związana z budową siłowni zewnętrznej wymaga zgłoszenia w urzędzie, w odpowiednim wydziale architektury. Należy pamiętać, że obowiązkiem inwestora jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom siłowni zewnętrznej – taki obowiązek nakłada Art. 5 ust. 1 i 2 Prawa Budowlanego. Certyfikat stanowi  potwierdzenie spełnienia wymagań normatywnych przez niezależną trzecią stronę. Producenci mogą się nim posługiwać zarówno wśród klientów jak również  jednostek administracyjnych. 

Oferta Europejskiego Centrum może obejmować zarówno certyfikację wyrobów, jak i przeprowadzanie niezbędnych do tego badań, obliczeń sprawdzających czy pomiarów zebranych w lokalizacji wskazanej przez klienta. Nasza firma dysponuje zarówno własnym laboratorium pozwalającym na przeprowadzenie rozmaitych procedur badawczych, a także sprzętem do przeprowadzania pomiarów w terenie.

Aby uzyskać certyfikat dla wyrobu zaleca się skorzystanie z usług akredytowanej jednostki certyfikującej – takiej jak nasza.Dzięki temu można uzyskać pewność co do rzetelności i dokładności oceny parametrów produktu w kontekście ich zgodności z odpowiednimi normami.W ECJiP posiadamy wieloletnie doświadczenie w certyfikacji siłowni plenerowych, dzięki czemu wydawane przez nas certyfikaty są dobrze rozpoznawalne na rynku produktów rekreacyjno-sportowych. Bez problemu obsługujemy klientów zarówno krajowych jaki i zagranicznych. Współpracujemy z czołowymi producentami urządzeń outdoor fitness. Jesteśmy jednostką, która stawia na długofalową współpracę. Staramy się poznać klienta oraz pomóc jak najlepiej zadbać o jakość i bezpieczeństwo jego wyrobów

ikona kontakt - Certyfikacja siłowni plenerowych

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z naszym konsultantem:

Paweł Przesmycki

tel. +48 535 525 256
certyfikacja@centrumjakosci.pl

Kontakt biuro

tel. (22) 478 55 11
biuro@centrumjakosci.pl

Imię
Nazwisko
Email
Wiadomość

The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.