Certyfikacja sprzętu sportowego
Oferujemy certyfikację sprzętu sportowego, wydając dokumenty potwierdzające zgodność z europejskimi normami. Jako akredytowana jednostka certyfikująca działamy zgodnie z zatwierdzonymi procedurami, posiadamy przeszkolony personel i wzorcowany sprzęt. W naszej jednostce proces certyfikacji obejmuje profesjonalną ocenę spełnienia wymagań określonych w aktualnie obowiązujących normach przedmiotowych.
Certyfikacja sprzętu sportowego jest narzędziem mającym na celu unikanie niezgodności w wyposażeniu sportowym oraz spełnianie oczekiwań klientów. Dzięki prawidłowo przeprowadzonej certyfikacji wyrobów sportowych firma zyskuje potwierdzenie spełnienia wymagań normatywnych przez niezależną trzecią stronę w postaci certyfikatu.
Codziennie podczas procesów certyfikacji oceniamy różnorodne rozwiązania konstrukcyjne stosowane w sprzęcie sportowym. Wydawane przez nas certyfikaty obejmują szeroki zakres urządzeń sportowych, w tym te o nietypowej konstrukcji. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu dopasowania odpowiednich norm oraz uzyskania bezpłatnej wyceny procesu certyfikacji.
W zakresie sprzętu sportowego certyfikujemy
Zaufali nam:
Dokumenty odniesienia
PN-EN 748 Sprzęt boiskowy — Bramki do piłki nożnej — Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań
PN-EN 749 Sprzęt boiskowy. Bramki do piłki ręcznej. Wymagania bezpieczeństwa i metody badań.
PN-EN 750 Sprzęt boiskowy – Bramki do hokeja na trawie.
PN-EN 913 Sprzęt gimnastyczny. Ogólne wymagania bezpieczeństwa i metody badań.
PN-EN 914 Sprzęt gimnastyczny – Poręcze równoległe i poręcze kombinowane asymetryczne/równoległe – Wymagania i metody badań z uwzględnieniem bezpieczeństwa.
PN-EN 915 Sprzęt gimnastyczny – Poręcze asymetryczne – Wymagania funkcjonalne i metody badań z uwzględnieniem bezpieczeństwa
PN-EN 916 Sprzęt gimnastyczny. Skrzynie do skoków. Wymagania bezpieczeństwa i metody badań.
PN-EN 1270 Sprzęt boiskowy. Sprzęt do koszykówki. Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań.
PN-EN 1271 Sprzęt boiskowy. Sprzęt do siatkówki. Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań.
PN-EN 1509 Sprzęt boiskowy. Sprzęt do badmintona. Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań.
PN-EN 1510 Sprzęt boiskowy. Sprzęt do tenisa. Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań.
PN-EN 12196 Sprzęt gimnastyczny. Konie i kozły. Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań.
PN-EN 12197 Sprzęt gimnastyczny. Drążki. Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań.
PN-EN 12432 Sprzęt gimnastyczny. Równoważnie. Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań.
PN-EN 12346 Sprzęt gimnastyczny. Drabinki przyścienne, drabinki kratowe. Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań.
PN-EN 12572-1 Sztuczne ściany wspinaczkowe – Część 1: Wymagania bezpieczeństwa i metody badań SŚW z punktami asekuracyjnymi
PN-EN 12572-2 Sztuczne ścianki wspinaczkowe – Część 2: Wymagania bezpieczeństwa i metody badań form typu bouldering
PN-EN 12572-3 Sztuczne ścianki wspinaczkowe – Część 3: Wymagania bezpieczeństwa i metody badań uchwytów wspinaczkowych
PN-EN 12503-1 Maty i materace sportowe – Część 1: Materace gimnastyczne, wymagania bezpieczeństwa
PN-EN 12503-2 Maty i materace sportowe – Część 2: Maty do skoku o tyczce i skoku wzwyż
PN-EN 12503-3 Maty i materace sportowe – Część 3: Maty do judo
PN-EN 12503-4 Maty i materace sportowe – Część 4: Wyznaczanie amortyzacji
PN-EN 12503-5 Maty i materace sportowe – Część 5: Wyznaczanie tarcia o podłoże
PN-EN 12503-6 Maty i materace sportowe – Część 6: Wyznaczanie tarcia na powierzchni
PN-EN 12503-7 Maty i materace sportowe – Część 7: Wyznaczanie sztywności statycznej
PN-EN 12655 Sprzęt gimnastyczny – Kółka – Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa oraz metody badań.
PN-EN 13219 Sprzęt gimnastyczny – Trampoliny – Wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań
PN-EN 14468-1 Tenis stołowy – Część 1: Stoły do tenisa stołowego, wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa, metody badań
PN-EN 14468-2 Tenis stołowy – Część 2: Słupki do zestawów siatki — Wymagania i metody badań.
PN-EN 15312 Ogólnie dostępny sprzęt do uprawiania wielu dyscyplin sportowych – Wymagania, w tym wymagania bezpieczeństwa oraz metody badań.
PN-EN 16579 Sprzęt boiskowy — Bramki boiskowe przenośne i zamocowane na stałe — Wymagania dotyczące funkcjonalności, bezpieczeństwa i metody badań
PN-EN 16899 Sprzęt sportowy i rekreacyjny — Sprzęt do parkour — Wymagania bezpieczeństwa i metody badań
PN-EN 17435 Nawierzchnie terenów sportowych — Metoda badań służąca do wyznaczania kryterium urazu głowy (HIC) oraz krytycznej wysokości upadku (CFH)
PN-N – 97062 Sprzęt gimnastyczny. Liny do wspinania.
PN-N-97063 Sprzęt gimnastyczny. Ławki gimnastyczne.
Certyfikaty akredytowane wydajemy wyłącznie na normy znajdujące się w zakresie naszej akredytacji. Aktualny zakres akredytacji można sprawdzić na stronie: Zakres akredytacji jednostki certyfikującej wyroby AC 184 .
Certyfikat na sprzęt sportowy– co to takiego?
Certyfikat na sprzęt sportowy to oficjalne potwierdzenie, że dany sprzęt sportowy spełnia określone normy bezpieczeństwa. Jest to dokument wydawany przez niezależną trzecią stronę. Certyfikaty na sprzęt sportowy mogą być wymagane przez różne instytucje, w tym kluby sportowe, siłownie, szkoły czy organizacje regulacyjne. Posiadanie certyfikatu może być także istotne z punktu widzenia odpowiedzialności prawnej producentów, którzy muszą udowodnić, że ich produkty są bezpieczne i spełniają określone standardy.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Świadomy konsument, przy wyborze urządzeń sportowych, kierują się przede wszystkim bezpieczeństwem, wysoką jakością oraz niezawodnością sprzętu. Kadra ECJiP dba o spełnienie restrykcyjnych standardów narzuconych przez europejskie normy. Uzyskanie certyfikatu w ECJiP stanowi potwierdzenie zgodności wyrobu z odpowiednią normą, a zatem gwarantuje jakość urządzenia.
Zakres usług
Oferta Europejskiego Centrum może obejmować zarówno certyfikację wyrobów, jak i przeprowadzanie niezbędnych do tego badań, obliczeń sprawdzających czy pomiarów zebranych w lokalizacji wskazanej przez klienta. Nasza firma dysponuje zarówno własnym laboratorium pozwalającym na przeprowadzenie rozmaitych procedur badawczych, a także sprzętem do przeprowadzania pomiarów w terenie.
Dlaczego ECJiP?
Aby uzyskać certyfikat dla wyrobu zaleca się skorzystanie z usług akredytowanej jednostki certyfikującej – takiej jak nasza.
Dzięki temu można uzyskać pewność co do rzetelności i dokładności oceny parametrów produktu w kontekście ich zgodności z odpowiednimi normami.W ECJiP posiadamy wieloletnie doświadczenie w certyfikacji sprzętu sportowego, dzięki czemu wydawane przez nas certyfikaty są dobrze rozpoznawalne na rynku produktów rekreacyjno-sportowych. Bez problemu obsługujemy klientów zarówno krajowych jaki i zagranicznych. Współpracujemy z czołowymi producentami sprzętu sportowego. Jesteśmy jednostką, która stawia na długofalową współpracę. Staramy się poznać klienta oraz pomóc jak najlepiej zadbać o jakość i bezpieczeństwo jego wyrobów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z naszym konsultantem:
Paweł Przesmycki
tel. +48 535 525 256
certyfikacja@centrumjakosci.pl
Kontakt biuro
tel. (22) 478 55 11
biuro@centrumjakosci.pl