Laboratorium
Laboratorium badawcze
Prowadzimy badania, w zakresie wytrzymałości, stabilności, trwałości, bezpieczeństwa użytkowania oraz badania starzeniowe, według norm polskich i europejskich. Europejskie Centrum Jakości i Promocji dysponuje własnym laboratorium, które wykonuje badania:
1
Zgłoszenie o certyfikacje:
Klient zgłasza się do jednostki pisemnie lub telefonicznie.
2
Oferta:
Klient akceptuje przesłaną ofertę
3
Dokumenty:
Klient przekazuje jednostce niezbędną dokumentacje wyrobu
4
Przeprowadzenie oceny:
Jednostka wykonuje analizę dokumentacji, pomiarów, badań lub obliczeń sprawdzających, inspekcji.
5
Decyzja:
Wydanie przez jednostkę decyzji o przyznaniu certyfikatu.
6
Umowa:
Podpisanie umowy o certyfikację.
7
Certyfikat:
Wydanie certyfikatu. Klient ma prawo posługiwać się dokumentem w całym okresie ważności certyfikatu.
8
Nadzór:
Jednostka sprawuje nadzór nad dokumentem certyfikacyjnym przez cały okres ważności certyfikatu.
Zanim określony wyrób uzyska certyfikat, musi przejść serię rygorystycznych testów i badań, które wykażą, czy jest on bezpieczny w użyciu. Jest to szczególnie ważne przy sprzętach służących do różnych aktywności fizycznych. Wyroby te muszą być wytrzymałe na różne zakresy obciążeń mechanicznych, aby można było z nich korzystać bez ryzyka wypadku. Zajmujemy się badaniem i certyfikacją między innymi takich produktów jak:
Gdy producent zdecyduje się na certyfikację wyrobów powinien wybrać odpowiednią jednostkę certyfikującą. Zalecane jest skorzystanie z usług jednostek certyfikujących o potwierdzonych kompetencjach. Przykładem potwierdzenia kompetencji jest posiadanie przez firmę akredytacji na certyfikację wyrobów. Nasza jednostka posiada taką akredytacje i od wielu lat przechodzi pozytywnie audyty PCA. Dzięki temu klient ma pewność, że ECJiP zachowuje wszelkie procedury podczas przeprowadzania procesu certyfikacji wyrobów.
Uzyskaj certyfikat na swoje wyroby z ECJiP
W celu rozpoczęcia procesu certyfikacji należy zgłosić się do jednostki certyfikującej. Następnie pracownik jednostki certyfikującej po doprecyzowaniu przygotuje dla Państwa dedykowana ofertę. Zaakceptowana oferta przekazywana jest do rejestracji. Za przeprowadzenie oceny odpowiada wyznaczony specjalista ds. certyfikacji. Na przeprowadzenie oceny w procesie certyfikacji, składa się:
a) przegląd i ocena dostarczonej dokumentacji przez klienta,
b) wykonanie badań i / lub obliczeń sprawdzających (jeśli zachodzi potrzeba),
c) przeprowadzenie kontroli warunków techniczno – organizacyjnych produkcji / importu wyrobów (jeśli zachodzi potrzeba),
d) inspekcja (jeśli zachodzi potrzeba),
e) przeprowadzenie analizy dokumentacji.
Dokumentacja zebrana w procesie oceny podlega przeglądowi jest podstawą podjęcia decyzji w sprawie wydania certyfikatu. Certyfikacja jest udzielana gdy spełnione są wszystkie wymagania określone w niniejszym programie certyfikacji oraz dokumentach odniesienia będących podstawą certyfikacji. O decyzji w sprawie wydania certyfikatu klient jest zawiadamiany mailowo, telefonicznie lub za pomocą poczty tradycyjnej. W przypadku, gdy proces certyfikacji kończy się uzyskaniem pozytywnej decyzji, podpisywana jest umowa o certyfikację. Po podpisaniu umowy jednostka wydaje klientowi certyfikat. Od tej pory klient ma prawo posługiwania się certyfikatem w całym okresie obowiązywania dokumentu. Dodatkowo certyfikat jest umieszczany w naszej bazie certyfikatów, co ułatwia firmom zewnętrznym weryfikację aktualności i autentyczności otrzymanego certyfikatu.
Certyfikacja wyrobów to inwestycja w jakość i bezpieczeństwo
Producent, który zdobywa renomę za produkty spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości, może zyskać przewagę konkurencyjną. Klienci będą bardziej skłonni wybierać produkty, które posiadają certyfikaty potwierdzające ich zgodność z rygorystycznymi normami bezpieczeństwa.
Współpracując z producentami posiadającymi renomowane certyfikaty, kontrahenci mogą mieć pewność co do niepodważalnej jakości wyrobów kontrahenta, nawet zanim jeszcze rozpoczną z nim współpracę. Choć więc producenci certyfikując swoje wyroby muszą włożyć wiele wysiłku, by spełnić określone standardy, to jednak ostatecznie zyskują na tym zarówno one, jak i ich klienci.
Certyfikaty wydawane przez ECJiP są uznawane na terenie Polski oraz całej Unii Europejskiej, co pozwala zwiększyć producentom szanse na eksport i globalną ekspansję. Posiadanie certyfikacji, które są akceptowane w różnych krajach, może być silnym argumentem przekonującym klientów.
Jako jednostka certyfikująca mamy na swoim koncie tysiące przecertyfikowanych wyrobów. Zawsze staramy się z pełnym zaangażowaniem zapewnić kompleksową obsługę na korzystnych dla klienta warunkach.
Informacje o statusie certyfikatu
Autentyczność i aktualność certyfikatów wydanych przez naszą jednostkę można sprawdzić na stronie: www.centrumjakosci.pl/baza-certyfikatow.html lub poprzez kontakt z naszym biurem (22) 478 55 11 / biuro@centrumjakosci.pl
Informacje dotyczące zmiany statusu certyfikacji: ograniczenia, zawieszenia lub cofnięcia danej certyfikacji są na bieżąco publikowane w naszej bazie certyfikatów.
1
This is timeline description. Please click here to change this description.
Timeline Heading 2
This is timeline description. Please click here to change this description.
Timeline Heading 3
This is timeline description. Please click here to change this description.
Timeline Heading 4
This is timeline description. Please click here to change this description.
Timeline Heading 5
This is timeline description. Please click here to change this description.
Timeline Heading 5
This is timeline description. Please click here to change this description.
Timeline Heading 5
This is timeline description. Please click here to change this description.
Timeline Heading 5
This is timeline description. Please click here to change this description.
LABORATORIUM
Prowadzimy badania, w zakresie wytrzymałości, stabilności, trwałości, bezpieczeństwa użytkowania oraz badania starzeniowe, według norm polskich i europejskich. Europejskie Centrum Jakości i Promocji dysponuje własnym laboratorium, które wykonuje badania:
Meble
Krzesła, regały, szatnie, tablice, biurka, stoły, ławki, regały itd.
Zajmujemy się badaniem mebli przeznaczonych do użytku domowego, biurowego, mebli szkolnych i mebli użyteczności publicznej. Często Producenci wprowadzając na rynek nowy mebel zastanawiają się czy, aby na pewno wyrób jest bezpieczny dla użytkownika i spełnia stosowne wymagania (Czy konstrukcja jest wystarczająco stabilna? Jakie obciążenie wytrzyma mebel? itd.).
Place zabaw
Huśtawki, zjeżdżalnie, linaria, karuzele, urządzenia kołyszące, zestawy zabawowe itd.
Europejskie Centrum od wielu lat ma styczność z urządzeniami placów zabaw. Zajmujemy się certyfikacją, prowadzimy badania oraz wykonujemy inspekcje. Bezpieczeństwo urządzeń zabawowych weryfikujemy zarówno w laboratorium jak również w terenie np. w zakładzie produkcyjnym.
Siłownie plenerowe
Steper, twister, orbitrek, wioślarz, prasa nożna, motyl itd.
Nasi specjaliści badają urządzenia siłowni plenerowych zarówno w terenie jak również w miejscu produkcji. Standardem zgodnie z którym weryfikujemy bezpieczeństwo i poszczególne parametry urządzeń jest norma PN-EN 16630 dedykowana siłowniom plenerowym zainstalowanym na stałe.
Urządzenia sportowe
Kosze, obręcze, skrzynie gimnastyczne, trybuny, bramki, boiska przenośne itd.
W naszym laboratorium badamy sprzęt sportowy pod względem takich parametrów jak stabilność, wytrzymałość, zrywanie, rozciąganie oraz zgodność wymiarów z odpowiednią normą. Po co wykonuję się takie badania sprzętu sportowego? Pozwalają one zadbać o bezpieczeństwo użytkowników oraz poprawić komfort podczas gry czy treningu.
Obiekty sportowe
Skateparki, Pumptraki, Parki trampolin
Jedną z zalet naszego laboratorium jest mobilność sprzętu badawczego, dzięki temu możemy kontrolować całe obiekty w dowolnej lokalizacji wskazanej przez klienta. Możliwość przebadania obiektu jest po pierwsze dogodnym rozwiązaniem dla klienta pod względem logistycznym oraz pozwala zaoszczędzić koszty związane z jednostkowym dostarczaniem wyrobów do laboratorium.
Zabawki
Pluszaki, lalki, zabawki muzyczne, kostki, gry planszowe, tipi itd
Badania zabawek zgodnie z modułem A Dyrektywy Zabawkowej TOYS 2009/48/WE. Moduł A jest jednym z najczęściej wybieranych przez Producentów Zabawek. W tym module badania bezpieczeństwa wyrobów przeprowadza się w odniesieniu do norm z serii EN 71. Badania na zgodność z normami EN 71 stanowią podstawę do stwierdzenia spełnienia wymagań dyrektywy zabawkowej, a więc umożliwiają później podstawę do nadania oznaczenia CE i wystawienia deklaracji zgodności.
Nawierzchnie
Nawierzchnie wylewane, nawierzchnie syntetyczne, nawierzchnie sportowe itd.
W naszym laboratorium możemy przeprowadzić dla Państwa badanie amortyzacji nawierzchni, w celu sprawdzenia, czy został zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Po przeprowadzonym badaniu wykonywany jest szczegółowy raport informujący o jakości wykonania nawierzchni w nawiązaniu do PN-EN 1177+AC:2019-04. Mamy duże doświadczenie w badaniu nawierzchni na nowopowstałych placach zabaw czy siłowniach plenerowych. Wyniki badań amortyzacji nawierzchni Producent może wykorzystać między innymi w procesie certyfikacji.
Wyroby budowlane
Elewacje wentylowane, kasetony, okna, balustrady itd.
Do badań wykorzystujemy specjalnie zaprojektowane urządzenia jak między innymi komory klimatyczne, dostosowane do wymogów zarówno krajowych jak i europejskich – stawianych przez takie organizację jak EOTA. Uzyskane wyniki z badań mogą być wykorzystane zarówno w procesach certyfikacji jak również jako podstawa do deklaracji odpowiednich właściwości użytkowych wyrobu.
Współpracujemy z niezależnymi laboratoriami badawczymi, dzięki czemu wykonujemy certyfikację kompleksowo.
1. LABORATORIUM BADAWCZE
pod nadzorem Europejskiego Centrum Jakości Promocji sp. z o.o.
ul. P. Wysockiego 15
05-820 Piastów
2. J.S. HAMILTON POLAND S.A.
ul. Chwaszczyńska 180
81-571 Gdynia
https://hamilton.com.pl
WNIOSEK o przeprowadzenie badań laboratoryjnych
WNIOSEK o przeprowadzenie badań laboratoryjnych
Application form testing process
Application form testing process
Zapraszamy do kontaktu z Departamentem Certyfikacji Wyrobów w celu udostępnienia pełnej listy współpracujących Laboratoriów.
Departament Certyfikacji Wyrobów:
Dyrektor Departamentu Certyfikacji Wyrobów
Paweł Przesmycki
tel. 535-525-256
certyfikacja@centrumjakosci.pl