ZNAK CE

Europejskie Centrum Jakości i Promocji chętnie udzieli Państwu informacji z zakresu oznakowania CE oraz przeprowadzenia Procesu Oceny Zgodności. Świadczymy usługi w zakresie wielu branż, od zabawek po skomplikowane maszyny. Oferujemy kompleksowe rozwiązania do znakowanie wyrobów znakiem CE. Dzięki naszym umiejętnościom oraz wieloletniej wiedzy możemy pomóc Państwu w uzyskaniu łatwiejszego dostępu do Rynków Europejskich ale także jako rzetelna firma potrafimy doradzić z głową.

Korzyści
Oznakowania
CE

Symbol CE jest gwarancją potwierdzającą spełnienie przez dany wyrób/wyroby wymagań określonych w Dyrektywach Nowego Podejścia
Deklaracja zgodności CE uprawnia PRODUCENTA do wprowadzenia wyrobu na rynek, zwłaszcza w przypadku określonych kategorii produktów, w których obowiązek stosowania oznakowania CE jest odpowiednio obwarowany prawnie
Zwiększenie konkurencyjności (wiele firm podejmuje współpracę wyłącznie z podmiotami, których produkty posiadają OZNAKOWANIE CE)
Wyrób, który posiada znak CE może być wprowadzony do obrotu na terytorium wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej
Oznakowanie CE pozwala PRODUCENTOM na zaistnienie na Rynku Europejskim liczącym ponad 30 państw oraz ponad 500 milionów konsumentów

Deklaracja zgodności CE stanowi udokumentowany dowód spełnienia przez dany wyrób minimalnych wymagań określonych w Dyrektywach Nowego Podejścia.

Cena usługi związanej z oznakowaniem CE jest kwestią bardzo indywidualną. Koszt usługi zależy od wielu czynników. Główne czynniki wpływające na cenę to ilość i rodzaj wyrobów do oceny, stopień skomplikowania wyrobu, zakres dokumentacji do oceny. Chcesz poznać dokładny koszt usługi – skontaktuj się z nami!

Oznakowanie CE symbolizuje zgodność wyrobu z odpowiednimi wymaganiami UE nałożonymi na PRODUCENTA. Oznakowanie CE umieszczone na wyrobie oznacza, że wyrób jest zgodny z wymaganiami wszystkich mających do niego zastosowanie przepisami prawnymi łącznie z wymaganiami dotyczącymi PROCEDUR OCENY ZGODNOŚCI.

Oznakowanie CE jest gwarancją dla konsumenta, że PRODUCENT spełnia minimalne europejskie wymogi prawne dla swoich produktów, w odniesieniu do zdrowia i bezpieczeństwa.

CERTYFIKAT CE – Błędne Pojęcie w Kontekście Oznakowania Zgodności. Termin „Certyfikat CE” nie istnieje w przepisach związanych z dyrektywami Nowego Podejścia oraz rozporządzeniami dotyczącymi oznakowania CE. Wyrażenie to jest używane w potocznym języku do opisania deklaracji zgodności:

deklaracji zgodności UE,
deklaracji zgodności WE,
deklaracji zgodności UE/WE,
deklaracji właściwości użytkowych.

Często spotykane jest błędne stosowanie tego terminu przez osoby niezaznajomione z procedurami oceny zgodności, takie jak importerzy, organy celne, banki, osoby ogłaszające przetargi czy organy nadzoru rynku. Warto również podkreślić, że znak CE, potocznie nazywany jako „certyfikat CE” nie jest handlowym świadectwem jakości, ani nie potwierdza pochodzenia towaru z Unii Europejskiej. Jego znaczenie jest znacznie szersze – oznacza zgodność z zasadniczymi wymaganiami, które dotyczą również chociażby emisji zakłóceń elektromagnetycznych, hałasu czy zużycia energii

Znak CE stanowi deklarację PRODUCENTA, że wyrób wprowadzany do obrotu spełnia zasadnicze wymagania określone najczęściej w rozporządzeniach wydawanych na podstawie ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz. U z 2010 r., Nr 138, poz. 935 z późn. zm.) – wprowadzających do polskiego prawa tzw. DYREKTYWY NOWEGO PODEJŚCIA. Wyroby, dla których istnieją zasadnicze wymagania określone w przepisach, powinny mieć znak CE.

Niestety niewiele osób jest świadomych konsekwencji spowodowanych nienadaniem oznakowania CE na produkcie. Osoba, która wprowadza do obrotu produkty nie posiadające oznakowania CE lub wyroby które nie spełniają wymagań dyktowanych przez dyrektywy oraz normy, dopuszcza się łamania prawa stawiając swoją firmę pod znakiem za pytania. Za takie działanie można otrzymać karę grzywny – sięgającą nawet 100 000 zł. Po dokonaniu przez stosowne organy kontroli produkt nie spełniający wymogów zostaje umieszczony w Krajowym Wykazie Wyrobów Zakwestionowanych, co jest równoznaczne z koniecznością natychmiastowego wycofania go z rynku. w przypadku wycofywania produktu z rynku, producent lub pierwszy importer jest zobowiązany odkupić od klientów wyroby, co może być nie lada wyzwaniem.

Minimalne Wymagania (MW) obejmują: „MASZYNY STARE” (używane) oraz w mniejszym zakresie MASZYNY NOWE.
Za ich spełnienie odpowiedzialny jest każdy PRACODAWCA, który udostępnia pracownikom do pracy maszyny oraz innego rodzaju sprzęt roboczy.
Zgodnie z aktualnym stanem prawnym każda maszyna wprowadzona do obrotu lub oddana do użytku przed 1 stycznia 2003 roku (o ile nie była dokonywana w maszynie tzw. „głęboka modernizacja”) musi zostać dostosowana do Minimalnych Wymagań zgodnie Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie Minimalnych Wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy.
Za dostosowanie maszyny do Rozporządzenia odpowiada zakład użytkujący maszynę,
Maszyny wyprodukowane po 1 stycznia 2003 roku (lub starsze, poddane „głębokiej modernizacji”) muszą spełnić wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE. Spełnienie tych wymogów dopiero uprawnia do nadania oznakowania CE, oraz wystawienia deklaracji zgodności.

1

Ważne

Europejskie Centrum Jakości i Promocji świadczy usługi związane z oznakowaniem CE oraz przeprowadzeniem Procesu Oceny Zgodności na trzech poziomach:

doradztwo w zakresie znaku CE oraz Dyrektyw Nowego Podejścia
kompleksowa pomoc przy wdrożeniu znaku CE
wsparcie w wykonaniu badań wyrobów pod kątem oznakowania CE


Doradztwo

Audytor uzgadnia ze zleceniodawcą podstawowe warunki przeprowadzenia audytu, określa jego cel oraz czas realizacji, informuje o możliwych ograniczeniach wpływających na zakres lub procedurę wykonania audytu, wskazuje możliwości poprawy efektywności energetycznej.


Wdrożenie

Europejskie Centrum Jakości i Promocji jest jednostką o potwierdzonych kompetencjach na wielu płaszczyznach działań procesowych, posiadamy bogate doświadczenie w procesach wdrożeniowych opierając swoje działania na wieloletniej wiedzy oraz współpracy z laboratoriami badawczymi. Powyższe zestawienie naszych cech pozwala nam na profesjonalne prowadzenie kompleksowych procesów mających na celu pomoc przy wdrożeniu oznakowania CE.


Badania

Od wielu lat współpracujemy z najlepszymi jednostkami badawczymi. Europejskie Centrum Jakości i Promocji nie jest tylko firmą jednokierunkową, dzięki naszym kontaktom posiadamy dostęp do szerokiego zaplecza badawczego (pomoc w organizowaniu badania znak CE).

Uwaga!
Wzrasta liczba kontroli przeprowadzonych przez organy państwowe. Nieprzestrzeganie zasad Rozporządzenia, wiąże się z ryzykiem wysokich kar pieniężnych.

Zespół naszych konsultantów pracuję na terenie całej Polski od wielu lat. Dzięki współpracy z dużą ilością firm (ponad 1000 zadowolonych klientów) mamy szerokie doświadczenie w wielu branżach. Realizowaliśmy procesy oznakowania wyrobów znakiem CE zarówno dla dużych firm jak zakłady produkcyjne jak i dla małych oraz średnich przedsiębiorców. Ze swojej strony możemy zapewnić Państwa o wysokiej jakości oferowanych przez nas usług oraz w pełni kompleksowym podejściu. Wzór deklaracji zgodności CE przygotowujemy dla firm fachowo, skutecznie i szybko. Dodatkowo służymy głosem doradczym w przypadku audytów i kontroli wyrobów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z naszym konsultantem:

Jarosław Udot
tel. +48 600 928 388
iso@centrumjakosci.pl

tel. +48 606 689 295
ce@centrumjakosci.pl

Kontakt biuro
(22) 478 55 11
biuro@centrumjakosci.pl

Imię
Nazwisko
Email
Wiadomość

Pomyślnie wysłano wiadomość!
Pojawił się problem z wysłaniem wiadomości. Spróbuj ponownie lub napisz do nas bezpośrednio na e-mial podany w kontakcie.