Szkolenia

Oferujemy kompleksowe szkolenia w zakresie wymagań normatywnych placów zabaw i siłowni plenerowych. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych ekspertów z branży, którzy posiadają szeroką wiedzę na temat aktualnych przepisów i norm dotyczących bezpieczeństwa na placach zabaw i siłowniach plenerowych.

Podczas szkoleń prezentujemy praktyczne przykłady oraz studia przypadków, co pozwala uczestnikom lepiej zrozumieć, jakie konkretne wymagania normowe mają zastosowanie w praktyce. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy nasze szkolenia do potrzeb i oczekiwań uczestników, zapewniając im najwyższą wartość edukacyjną. Śledzimy najnowsze zmiany w przepisach i normach, dzięki czemu uczestnicy naszych szkoleń otrzymują najbardziej aktualną wiedzę, która jest niezbędna do prawidłowego projektowania, budowy, utrzymania i kontroli placów zabaw i siłowni.

Zapewniamy, że po ukończeniu naszych szkoleń będziesz posiadać kompletną wiedzę i kompetencje dotyczącą wymagań normowych dla placów zabaw, sal zabaw i siłowni plenerowych. Po przeprowadzonych szkoleniach wydajemy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz certyfikat inspektora w przypadku zdania egzaminu. Aby zapisać się na szkolenie lub pozyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych szkoleniach oraz zarezerwować swoje miejsce!

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie: Pobierz i wypełnij

Siłownie Plenerowe.
Wymagania normy PN-EN 16630

szkolenie teoretyczne

Place zabaw.
Wymagania serii norm PN-EN 1176

szkolenie teoretyczne

Sale zabaw.
Wymagania serii norm PN-EN 1176

szkolenie teoretyczne

Inspektor Siłowni Plenerowych.
Wymagania normy PN-EN 16630

szkolenie
teoretyczno-praktyczne

Inspektor Placu Zabaw.
Wymagania serii norm PN-EN 1176

szkolenie
teoretyczno- praktyczne

Inspektor Sal Zabaw.
Wymagania serii norm PN-EN 1176

szkolenie
teoretyczno- praktyczne

Aby powstał zgodny plac zabaw, sala zabaw czy siłownia plenerowa potrzebna jest praca wielu osób z potężną wiedzą odnośnie prawa budowlanego oraz norm dotyczących obiektów małej architektury. Od etapu projektowania aż po kontrole okresowe urządzeń należy spełniać wymagania norm. W wielu przypadkach podczas nowo powstającego obiektu już inwestor i projektant posiada zbyt małą wiedzę, by zauważyć błędy i domagać się ich naprawy jeszcze przed dokonaniem odbioru. Podobnie w przypadku istniejących obiektów osoby, które są odpowiedzialne za kontrolę w większości przypadków nie są w stanie ich poprawnie przeprowadzić ze względu na brak znajomości odpowiednich norm. Osoby kontrolujące często jedynie za pomocą miarki sprawdzają urządzenia (o ile je sprawdzają). Urzędnicy natomiast zasłaniając się brakiem możliwości sprawdzenia wiedzy jednostki oceniającej zgodność wybierają najtańsze oferty, co finalnie kończy się „brakiem nadzoru”. Treść jaka zostanie przedstawiona na szkoleniu skupia się mocno na praktycznym przyswojeniu wymagań norm dotyczących obiektów małej architektury. Szkolenie jest skierowane do osób, które mają kontakt w pracy z urządzeniami małej architektury:

Właściciele/Administratorzy/Zarządy Placów Zabaw i Siłowni Plenerowych
Urzędnicy Jednostek Publicznych odpowiedzialni za utrzymanie obiektów
Instytucje nadzorujących place zabaw: Inspekcji Handlowej, Urzędów Nadzoru Budowlanego
Kierownictwo Szkół i Przedszkoli
Projektanci Urządzeń Placów Zabaw
Producenci Urządzeń Placów Zabaw
Inwestorzy obiektów Małej Architektury
Straż miejska

Proponujemy Państwu w zależności od potrzeb szkolenia 1-dniowe teoretyczne lub 2-dniowe. W trakcie szkolenia są przewidziane przerwy kawowe oraz przerwa obiadowa.

I dzień – część teoretyczna (8 godzin). Pierwszy dzień szkolenia polega na rozszerzeniu wiedzy uczestników odnośnie wymagań norm przedmiotowych oraz uczuleniu na pewne kwestie jak np. zakleszczenia, zmiażdżenia, urządzenia służące do badań.

• Place zabaw/Sala zabaw/Siłownia plenerowa w ujęciu prawnym
• Prawidłowa identyfikacja urządzeń i obiektu
• Wytyczne materiałów stosowanych do produkcji urządzeń
• Urządzenia łatwo i trudnodostępne – wymogi
• Zakleszczenia – czym są i jak ich unikać?
• Jak prawidłowo określić wysokość swobodnego upadku?
• Przestrzeń minimalna urządzeń
• Wymagania poszczególnych typów urządzeń
• Organizacja dokumentów zgodnie z wymaganiami norm
• Jak powinna wyglądać kontrola obiektu?

Dodatkowo w celu lepszego przyswojenia wiedzy podczas szkolenia są przewidziane kilkuminutowe filmy, zadania grupowe oraz indywidualne.

II dzień (w przypadku szkoleń na inspektora) – część praktyczna (8 godzin). Ćwiczenia praktyczne – ocena urządzeń przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

• Omówienie sprzętu do badań
• Weryfikacja urządzeń z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu
• Sporządzenie przykładowego sprawozdania z inspekcji
• Egzamin teoretyczno-praktyczny

Nabycie wiedzy z obszaru zgodności wyrobów z normami
Nabycie wiedzy niezbędnej do przeprowadzenia kontroli placów zabaw
Nabycie umiejętności prawidłowego posługiwania się sprzętem do kontroli
Możliwość rozszerzenia kontaktów z innymi instytucjami z branży;
Zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe

W trakcie szkoleń, prezentujemy przykłady, odnosząc się do rzeczywistych sytuacji, z którymi zetknęliśmy się podczas wieloletniej współpracy z klientami z branży i organizacji o zróżnicowanych profilach działalności. Podczas szkoleń, skłaniamy słuchaczy do aktywności, udziału w dyskusjach, dzielenia się doświadczeniem. Odpowiadamy na pytania. Naszym celem jest satysfakcja uczestników szkoleń oraz dbałość o to, aby zainwestowany w szkolenie czas i pieniądze przynosiły im realne i mierzalne korzyści.

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami:

Kontakt biuro

tel. (22) 478 55 11
biuro@centrumjakosci.pl

Imię
Nazwisko
Email
Wiadomość

Pomyślnie wysłano wiadomość!
Pojawił się problem z wysłaniem wiadomości. Spróbuj ponownie lub napisz do nas bezpośrednio na e-mial podany w kontakcie.